Blogs

Kā sasniegt savu mērķauditoriju?

Ja vēlies nošaut divus un vairāk zaķus ar vienu šāvienu, tad liela iespēja beigās palikt vispār bez medījuma. Joprojām ļoti daudz uzņēmumu nepārdomāti tērē līdzekļus savās mārketinga kampaņās, jo tie nekorekti izvēlas auditorijas, kurām kampaņas tiek veltītas. Protams, ir gadījumi, kad nepieciešams “pataustīt nezināmus ūdeņus”, bet šoreiz stāsts nav par eksperimentiem. Ar šo rakstu atsvaidzināsim jau sen zināmo un pārbaudīto par to, kā sasniegt savu mērķauditoriju, pievienojot dažas informatīvas pērles, kas uzlabos jebkuru arī līdz šim korekti strādājošu stratēģiju.

 

Lai sasniegtu neatkārtojamus rezultātus un iegūtu savas nozares klientu lielāko daļu, atstājot konkurentus tukšā, vispirms nepieciešams skaidri un nepārprotami saprast, kas ir produkts vai pakalpojums, kas tiek pārdots? Kas ir tā unikālās īpašības? Vai tas ir labāks, lētāks, kvalitatīvāks vai kā citādi pārspēj konkurentu piedāvātos risinājumus? Kādu problēmu risina produkts vai pakalpojums un vai šī problēma eksistē un ir aktuāla arī šobrīd?

 

Kad saprasts, ko tieši uzņēmums cenšas pārdot, tad iespējams definēt savu potenciālo klientu, kuru nākotnē uzrunāt. Ļoti svarīgi ir ne tikai saprast, vai potenciālais klients ir privātpersona vai juridiskā persona, bet arī īpašības un īpatnības, kas raksturo potenciālo klientu un izceļ to starp citām patērētāju grupām. Jo specifiskāk tiek definēts klients, jo precīzāk iespējams veidot dažādas kampaņas vai pat personīgi dzīvē satikt topošo klientu.

 

Ļoti svarīgi ir arī izanalizēt, kur tieši mērķauditorija visbiežāk uzturas, kā arī kādos diennakts laikos tā tur mēdz uzturēties. Ļoti bieži mārketinga komandas rada arī ideālo klientu, kas tiek izveidots pēc reāla cilvēka parametriem, lai spētu labāk saprast visu par mērķauditoriju. Radot ideālo klientu kā iedomātu personu var izstrādāt un izpētīt tā dienas plānu, kas ļauj, piemēram, precīzāk izvēlēties laiku, kad lietotājam būtu jāredz reklāma, jo tiek izspriests, kad tas, piemēram, lieto tālruni, klausās radio vai apmeklē sociālos tīklus. Pēc paradumiem iespējams arī noteikt, cik ilgu laiku būtu vērts izmantot konkrēto reklāmas kampaņu, lai pēc iespējas efektīvāk varētu gan plānot, gan izmantot budžetu. Mainoties paaudzēm, mainās arī to intereses, tāpēc ļoti svarīgi ir arī zināt mērķauditorijas vecumu un dzimumu.

 

Auditorijas sasniegšanai ir svarīgi izveidot ne tikai skaistu vizuālo materiālu, bet arī izmantot atbilstošu uzrunas formu. Kad izvēlēta un precizēta auditorija, kas varētu atbilst piedāvātajam produktam vai pakalpojumam, tad nepieciešams izstrādāt reklāmu, kas ne tikai izskatās izcili un satur visas zīmola vadlīnijas, bet arī pievērš uzmanību un komunicē mērķauditorijai ziņu skaidri, pārliecinoši un nepārprotami. Reklāma noteikti ir jāveido arī ar konkrētu mērķi, kuru tai nepieciešams sasniegt. Šim mērķim būtu jābūt atsekojamam, analizējamam un skaidri definētam, lai pēc tam būtu iespējams izdarīt secinājumus par to, cik reklāmas kampaņa ir bijusi izdevusies vai neizdevusies. Sākotnēji vienkāršāk sekot līdzi rezultātiem, ja tiek izmantota viena reklāmas kampaņa konkrētā laika periodā, bet, ja tiek izmantotas vairākas kampaņas, tad ieteicams, lai tās nebūtu pretrunās viena ar otru un katra būtu atsevišķi analizējama.

 

Stratēģiski iespējams dažādi plānot to, kur izvietot reklāmas materiālus. Tā kā katra no sociālajām platformām ir atsekojama atsevišķi, tad bieži izmantota prakse ir reklāmas materiālu virzīšana mērķauditorijai, izmantojot vairākus kanālus vienlaicīgi. Liela iespēja, ka viens no kanāliem darbosies labāk nekā otrs, kas nozīmē, ka iespējams koncentrēties vairāk uz vienu kanālu vai arī mainīt stratēģiju tam, kā tiek strādāts ar ne tik ļoti produktīvā kanāla reklāmas virzību. Viss atkarīgs no iepriekš izvirzītajiem mērķiem, kurus reklāmai būtu jāsasniedz.

 

Svarīgi, koncentrējoties uz jaunām auditorijām, ir neaizmirst arī par jau sasniegtajiem klientiem un to iesaisti.Tā kā mūsdienās ir ļoti svarīgs klientu ceļš līdz pirkumam, tā pieredze pirkuma laikā, kā arī pēc pirkuma gūtie secinājumi, tad ļoti svarīgi savā stratēģijā iekļaut arī pircēja ceļu līdz pirkumam. Bieži vien pozitīvā pieredze ir tā, kas pircēju mudina atkārtoti izmantot pakalpojumu vai iegādāties preces. Ne vienmēr zemāka cena ir tā, kas nosaka tirgus daļu konkrētā nišā.

Ja vēlaties sasniegt jaunu mērķauditoriju vai uzlabot savus esošos rezultātus, tad aģentūra Guud ar to var Jums palīdzēt. Veidojam ne tikai skaistus un ar datiem pamatotus vizuālos materiālus, bet arī plānojam dažādas stratēģijas, kā palīdzēt mūsu sadarbības partneriem sasniegt vairāk, tērējot līdzekļus efektīvāk!

 

 

02.03.2023

 

Izmantotie informācijas avoti:

Andrew Braun “How to Identify and Market to your Target Audience”

MBO Partners “5 Marketing Strategies to Reach Your Target Audience”