Blogs

Kas ir radošā aģentūra?

 

Uzņēmumam ir nepieciešams ieguldīt ļoti daudz resursu, lai izveidotu attiecības ar jauniem klientiem un nostiprinātu tās ar jau esošajiem. Ir nepieciešama zinoša un spēcīga mārketinga komanda, lai pieliktās pūles un resursi arī nestu plānoto rezultātu. Tā kā ne vienmēr uzņēmumi izvēlas izveidot iekšējo mārketinga komandu, kuras spējas ir visaptverošas, tad lielākoties tiek meklēta papildus palīdzība projektu realizācijai dažādās aģentūrās. Izaicinājums vienmēr ir atrast aģentūru, kas spētu palīdzēt visefektīvāk un visaugstākajā kvalitātē, tādēļ paskaidrosim, ar ko tieši nodarbojas radošās aģentūras.

 

Radošās aģentūras ir tiešā veidā saistītas ar mārketingu, jo sniedz dažāda veida pakalpojumus, kas atbalsta tā aktivitātes. Nepieciešams izveidot stratēģiju, kreatīvus materiālus vai pārsteidzošus risinājumus, kas neatstās vienaldzīgus? Radošājām aģentūrām noteikti būs risinājumi tam.

 

Katra no aģentūrām specializējas uz sev tuvāko no pakalpojumiem, taču pastāv arī tādas, kas spēj paveikt visu uzņēmumam nepieciešamo. Ierasts, ka pamatā tiek sniegti tādi pakalpojumi, kā stratēģiju veidošana, auditi un analīžu veidošana, kreatīvā satura veidošana un komunikācijas pakalpojumu sniegšana. Stratēģijas lielākoties tiek veidotas reklāmām, zīmola izvirzītā mērķa sasniegšanai, saturam un tā komunikācijai dažādos kanālos, mārketinga aktivitātēm, kā arī sociālo mediju virzībai. Analīzes un auditi tiek veikti visam, kas ir tieši vai netieši apkopojams datos, bet, ja līdz šim ir licies, ka kaut ko nav iespējams izanalizēt, tad, iespējams, ka tieši aģentūra var palīdzēt atrisināt šo jautājumu. Satura veidošanā ietilpst ne tikai attēlu un tekstu veidošana, bet arī gada pārskati, blogu veidošana, brendings, tekstu labošana un uzlabošana, satura publicēšana, datu vizualizācijas, un informatīvo materiālu izveide, video un fotogrāfiju veidošana, reklāmas materiālu izveide un pat web risinājumu izstrāde, kas tiek koncentrēta uz izvēlēto mērķauditoriju. Uz komunikācijas pakalpojumiem orientētās aģentūras nodarbojas ar pakalpojumu spektru, kas ietver sabiedriskās attiecības, publisko komunikāciju dažādos masu medijos, lai uzlabotu uzņēmuma reputāciju, novērstu vai mazinātu dažādu krīžu ietekmi uz uzņēmumu vai realizētu kādu citu izvirzīto komunikācijas mērķi ārpus uzņēmuma robežām.

 

Tā kā radošo aģentūru darbība ietver sevī plašu pakalpojumu spektru, tad viens no to iedalījumiem ir šāds:

 • dizaina aģentūra, kas piedāvā dažādu (printētu un digitālu) vizuālo materiālu sagatavošanu;

 • digitālā aģentūra, kas koncentrējas uz digitālā mārketinga elementiem (stratēģijām, SEO, lietotāju plūsmu virzīšanu);

 • reklāmas aģentūra – nodarbojas ar dažāda formātu reklāmu un reklāmas kampaņu veidošanu (BTL (Below the Line – lielas mārketinga kampaņas, kuras ir izveidotas plašai auditorijai, TV reklāmas, radio, u.c.), ABT (Above the Line – mazākas reklāmas kampaņas, kas ir mērķētas uz jau sgmentētu auditoriju, e-pasta mārketings, sadarbību veidošana, u.c.));

 • PR aģentūra, kas visbiežāk veicina uzņēmuma tēla uzlabošanu un zīmola atpazīstamību;

 • SEO aģentūras – uzlabo uzņēmuma un tā sniegto produktu un pakalpojumu pozīciju meklētājprogrammās;

 • sociālo mediju aģentūras- koncentrējas uz sociālo tīklu stratēģiju un materiālu izveidi, kontu pārvaldīšanu.

 

Kāpēc uzņēmumam sadarboties ar radošajām aģentūrām?

 

 • Tas ir finansiāli izdevīgāk nekā meklēt, apmācīt un uzturēt iekšējo speciālistu.

 • Radošo aģentūru izmantošana var izlīdzināt darbu apjomu starp darbiniekiem, ja kāds no tiem dodas atvaļinājumā, saslimst vai ir izveidojies neparedzēts darbu apjoma pieaugums.

 • Aģentūru izmantošana īstermiņa mērķu sasniegšanai sniedz iespēju uzņēmuma mārketinga komandai koncentrēties uz ilgtermiņa mērķu sasniegšanu.

 • Mārketings ir ne tikai tehnisks, bet arī radošs. Radošo krīžu periodos noder kāds, kas spēj palīdzēt turpināt sasniegt izcilus rezultātus.

 • Reizēm uz lietām ir nepieciešams skats no malas, ko sniedz darbu nodošana sadarbības partneriem.

 • Aģentūru izmantošana ļauj izmainīt veidu, kā piesaistīt klientus, kas var sniegt iespēju sasniegt jaunas mērķauditorijas un veicināt lielāku esošās auditorijas iesaistīšanos.

 • Kvalitatīvs saturs. Specializēšanās uz konkrētiem pakalpojumiem ļauj tām radīt kvalitatīvu saturu īsākā laikā un lielākā apjomā.

 • Bieži augstas kvalitātes satura izstrādei ir nepieciešamas dažādas iekārtas un aprīkojums, ko uzņēmumiem nav izdevīgi iegādāties viena projekta izstrādei.

Guud ir radošā aģentūra, kas koncentrējas uz sociālo tīklu mārketingu, grafiskā dizaina izveidi, tekstu un aprakstu rakstīšanu, e-pasta izsūtņu uzturēšanu un produktu fotosesiju veidošanu. Ja esi nonācis situācijā, kad Guud var sniegt palīdzīgu roku, sazinies ar mums! Būsim priecīgi palīdzēt!

 

 

 

 

15.02.2023